Zalety monitoringu IP

Zalety monitoringu IP

2020-09-01

Monitoring IP jest idealnym wyborem jako monitoring do domu jak i firmy. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie od systemu wizyjnego, wymaga się rejestrowania bardzo szczegółowego obrazu. Bez wątpienia rozwiązanie IP cieszy się w ostatnich latach największym zainteresowaniem na rynku.

W pierwszej kolejności wspomnieć trzeba, że ogromną zaletą tej technologii jest możliwość pracy kamer IP, w środowisku sieci LAN. Podłączenie kamer realizowane jest przez przewód sieciowy UTP, zakończony wtykiem RJ-45.

Kamera IP spośród innych systemów wyróżnia się tym, że posiada swój numer IP, po którym można podłączyć się bezpośrednio z urządzeniem w sieci. Opcja ta znacznie ułatwia planowanie i instalowanie kamer. Podczas budowania systemu nie ma potrzeby łączenia każdej kamery IP bezpośrednio do rejestratora. Kilka kamer można podłączyć do swicha, który następnie łączy się z rejestratorem. Rozwiązanie to pozwala ograniczyć ilość przewodów niezbędnych do instalacji systemu monitoringu. Dodatkowo kamery IP posiadają własny interfejs www, dzięki któremu każdą kamerę możemy skonfigurować indywidualnie według potrzeb.

Główne zalety monitoringu IP:
- bardzo wysoka, jakość obrazu,
- zdalne zarządzanie kamerą,
- integracja z istniejąca infrastrukturą LAN, WAN oraz WLAN,
- zmienna rozdzielczość,
- zaawansowane funkcje detekcji,
- możliwość zasilania kamer IP przez PoE (Power over Ethernet),
- możliwość łatwej rozbudowy systemu.

Zastanawiasz się jakie urządzenia będą dla Ciebie najlepsze ?
Skontaktuj się z nami i umów się na bezpłatną wycenę.
Doradzimy Ci najlepsze rozwiązania.

Consolid Systemy Bezpieczeństwa

phone form icon
mail form icon