Telewizja przemysłowa - kolorowy obraz przez całą dobę.

Telewizja przemysłowa - kolorowy obraz przez całą dobę.

2020-07-31

Technologia ColorVu - Kolorowy obraz przez całą dobę.


Czy wiesz, że jest możliwe rejestrowanie obrazów wideo o jakości dziennej w ciemności?

 

Ciemność sprzyja kradzieżom, wtargnięciom na teren prywatny, aktom wandalizmu jak również innym przestępstwom.
W nocy tradycyjne kamery bez doświetlenia nie są w stanie zarejestrować najistotniejszych detali.

Co zrobić w przypadku gdy mamy trudne warunki rejestracji obrazu ?

Odpowiedzią jest technologia ColorVu firmy HIKVISION która umożliwia szczegółową rejestrację obrazu przy słabym lub nawet zerowym oświetleniu, zapewniając niezawodny nadzór przez całą dobę.

 

ColorVu to nazwa technologii stworzonej przez firmę Hikvision. Kamery tego typu pozwalają na uzyskanie kolorowego obrazu nawet w nocy. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich obiektywów o wysokiej jasności oraz specjalnego „ciepłego” doświetlenia. W urządzeniach z serii ColorVu zrezygnowano z promiennika IR, natomiast wyposażone zostały w obiektyw z powłoką antyrefleksyjną i szkłem optycznym o bardzo niskiej dyspersji, aby zmniejszyć rozbłysk i załamanie światła. Promiennik światła widzialnego zapewnia nasycony detalami obraz.

 

https://youtu.be/sn_DFZJCc7U

 

Dzięki kamerze ColorVu możemy zobaczyć o wiele więcej i w lepszej jakości niż w standardowej kamerze monitoringu. Możliwość nagrywania dokładnego, kolorowego wideo często pozwala uchwycić istotne szczegóły (dowody), które mogą doprowadzić do złapania sprawcy danego zdarzenia lub zmienić postęp śledztwa. Urządzenia z tej serii posiadają również zaawansowaną analizę obrazu. Dodatkowo światło widzialne może być używane jako stroboskop w celu przestraszenia intruza. Zastosowanie wyżej opisanej technologii pozwala na zarejestrowanie każdego zdarzenia w kolorze przez całą dobę.

 

https://youtu.be/vH9YHsKl3xc

 

Technologię ColorVu można wykorzystać w wielu przypadkach począwszy od monitoringu parków, ulic, skrzyżowań, po jednostki przemysłowe a nawet rozwiązania wewnętrzne czy nawet na potrzeby zabezpieczenia prywatnej posesji. Kamery z tej serii rozszerzają i poprawiają możliwości nadzoru w ciemności, podnosząc osłonę nocy, aby uchwycić żywe obrazy chromatyczne.

 


Jakie są przykładowe zalety kamery HIKVISION ColorVu?

- Wysoka rozdzielczość,

- Kamery w wielu przypadkach w nocy przy niewielkim oświetleniu, cały czas nagrywają w KOLORZE,

- Szerokie kąty widzenia,

- Duża płynność zapisu i mniejszy pobór transferu w sieci,

- Szeroka gama produktów – TurboHD oraz IP

 

https://youtu.be/2kbrsaKoAbU

 

 

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi z zakresu projektowania, montażu i serwisowania profesjonalnych systemów telewizji przemysłowej.

Projektujemy i wykonujemy systemy CCTV zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych.

 

Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych potrzeb we współczesnym świecie. Właśnie dlatego warto zadbać o profesjonalny system telewizji dozorowej.

 

Chcesz wiedzieć więcej ?

Zapraszamy do kontaktu: 17 85 35 991

 

 

 

phone form icon
mail form icon