Jak zwiększyć bezpieczeństwo i zapobiec włamaniu?

Jak zwiększyć bezpieczeństwo i zapobiec włamaniu?

2020-09-07

Montaż systemów zabezpieczeń w dzisiejszych czasach jest na porządku dziennym. Decydują się na niego nie tylko osoby zamożne, ponieważ złodzieja interesuje łatwy zysk. Każdy z nas w swoim otoczeniu chce czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że nic nie zagraża ani nam ani nikomu z naszych bliskich. Warto więc zainwestować w systemy zabezpieczeń niezależnie od tego, czy w swoim mieszkaniu, domu, firmie posiadamy dzieła włoskich malarzy renesansu, czy tylko ulubiony zestaw kina domowego.

Najpopularniejszymi sposobami zabezpieczeń obiektu przed włamaniami są systemy sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) oraz systemy monitoringu wizyjnego – telewizja przemysłowa (CCTV).

Systemy alarmowe charakteryzują się wysoką skutecznością. Zadaniem takiego systemu jest jak najszybsze wykrycie zdarzenia wskazującego na niebezpieczeństwo. Przykładem takiego zagrożenia jest zarejestrowanie przez system wejścia lub próby wejścia osoby nieupoważnionej do zabezpieczonego alarmem obiektu. Wtargnięcie osoby nieupoważnionej wyzwala sygnał alarmowy który przeważnie jest sygnalizowany w miejscu zagrożenia ale może również zostać przesłany dalej drogą telefoniczną lub radiową (do właściciela lub firmy ochroniarskiej).

Standardowe systemy wykrywają jedynie ruch, jednak dobrze zaprojektowany system pozwala również reagować np. na dźwięk tłuczonej szyby, uderzenie (udar), wykrycie gazu usypiającego, nadmierne zadymienie pomieszczenia.

Występuje również możliwość zabezpieczenia obwodowego poprzez zamontowanie czujek magnetycznych (kontaktronów) na oknach i drzwiach w danym obiekcie.

 

Kolejnym bardzo popularnym sposobem na zabezpieczenie posesji przed kradzieżą jest system monitoringu. Obecnie technologia poszła mocno do przodu, kamery rejestrują w rozdzielczości FullHD lub większej, a obraz możemy oglądać na żywo na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do internetu.

 

Zapraszamy do kontaktu.

Projektujemy systemy zabezpieczeń indywidualnie według realnych potrzeb Klienta.

phone form icon
mail form icon